top of page
Bookshelf

Liceum IB 

Witamy w ASW, gdzie jesteśmy oddani zapewnianiu edukacji na światowym poziomie, przygotowującej naszych uczniów do sukcesu w globalnym świecie. W naszej szkole wierzymy, że edukacja powinna wykraczać poza salę lekcyjną, dlatego oferujemy program, który daje naszym uczniom unikalne możliwości nauki i rozwoju. Nasz program obejmuje:

  • Multikulturowy program nauczania, który naraża uczniów na różnorodne perspektywy i sposoby myślenia.

  • Programy zanurzenia językowego, które pomagają uczniom osiągnąć biegłość w wielu językach.

  • Możliwości studiowania za granicą, które pozwalają uczniom doświadczyć różnych kultur i społeczeństw na własnej skórze.

  • Międzynarodowe konkursy i wydarzenia, które pomagają uczniom rozwijać swoje umiejętności i prezentować swoje talenty.

  • Zróżnicowane grono uczniów i nauczycieli, które wspiera otoczenie tolerancji i akceptacji.

Nasz program jest dedykowany uczniom, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę, są otwarci na różnorodność i chcą zmieniać świat. Jeśli szukasz szkoły, która stawia przed tobą wyzwania i inspiruje do działania, American School of Wrocław jest idealnym wyborem. Jesteśmy gotowi powitać cię w naszej społeczności uczących się i wspierać cię w osiągnięciu twoich celów akademickich i osobistych.

dp-programme-logo-en.png

MAP TESTING

nwea-main-logo-tagline.png
Primary School: Welcome

American School of Wrocław oferuje program IB Diploma Programme

American School of Wrocław  jest autoryzowaną Szkołą Światową IB dla Diploma Programme. Są to szkoły, które podzielają wspólną filozofię - zaangażowanie w wysokiej jakości, wymagającą, międzynarodową edukację, którą ASW uznaje za istotną dla naszych uczniów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat IB i jego programów, odwiedź stronę: https://www.ibo.org/programmes/diploma-programme/

Misja IB

Misją programu IB jest wykształcenie myślących, empatycznych oraz dociekliwych młodych ludzi którzy będą tworzyć lepszy świat poprzez wzajemne zrozumienie i szersze spojrzenie.


W tym celu organizacja pracuje  ze szkołami, rządem i międzynarodowymi organizacjami tak, aby rozwijać i ulepszać programy nauczania międzynarodowej edukacji oraz systemy oceniania. Programy te zachęcają uczniów na całym świecie do bycia aktywnym, zaangażowanym członkiem procesu nauczania, który rozumie innych ludzi, bez względu różnice jakie między nimi występują.


Program IB, który planujemy realizować w  American School of Wrocławma za zadanie zachęć uczniów do poznawania różnych kultur oraz poszanowania różnorodności kulturowej. Dostrzeżenie różnorodności pozwala lepiej zrozumieć związki pomiędzy problemami globalnymi i lokalnymi, a to z kolei w sposób znaczący wpływa na dalsze kształcenie akademickie i drogę rozwoju zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem karier zorientowanych na współpracę międzynarodową.


Uczeń, kształcąc się w ramach systemu IB, ma możliwość przerwania edukacji w danej szkole IB w konkretnym kraju i kontynuowania jej w dowolnej innej szkole średniej oferującej program IB za granicą i w Polsce. 

Nasza misja

Naszą misją jest zapewnienie uczniom umiejętności i wiedzy, aby stali się obywatelami świata i uczyli się przez całe życie. Realizujemy ten cel, tworząc pozytywne, wspierające środowisko, w którym uczniowie z różnych środowisk kulturowych rozwijają się razem pod względem naukowym, społecznym i emocjonalnym.

Regulaminy

Kliknij i pobierz regulaminy szkoły poniżej:

Admissions Policy

SEL and Inclusion Policy

Assessment Policy

Language Policy

Acacemic Integrity Policy

bottom of page