top of page
Bookshelf

SZKOŁA PODSTAWOWA (KLASY 1-8) 

Obecnie oferujemy naukę dla uczniów klas 1-8. Plan nauki w naszej szkole podstawowej dąży do uzyskania jak najlepszych wyników w poziomie kształcenia. Uczniowie otrzymują pełną, holistyczną edukację co ma na celu zapewnienie rozwoju kreatywności jak i intelektu. Comiesięczne wycieczki i warsztaty wspierają nas w edukowaniu uczniów zarówno w klasie jak i poza nią, a nasze wyjątkowe koncerty i przedstawienia pozwalają naszym uczniom błyszczeć!

Posiadając już solidne podstawy mówienia, czytania i pisania, dzieci ze Szkoły Podstawowej kontynuują rozwój jako aktywni i kreatywni uczniowie. Wnikliwy program nauczania jest oparty na polskiej podstawie programowej oraz Core Knowledge Sequence i na Standardach Common Core State Standards. Różnorodność cotygodniowych zajęć jest powodowana przekonaniem, że uczniowie, którzy posiadają szeroką podstawę wiedzy ogólnej są lepiej wyposażeni, aby funkcjonować w świecie. Zajęcia z nauki języka, przyrody, matematyki, informatyki, zajęcia biblioteczne, zajęcia z wiedzy o świecie, plastyki, muzyki, wychowania fizycznego i języka polskiego zapewniają, że uczniowie Szkoły Podstawowej mogą pochwalić się bardzo szerokim zakresem wiedzy. 

 

Uczniowie korzystają z cyfrowych I papierowych podręczników, włącznie z materiałami CKLA (Nauka języka dla klas 1-3), Escalate (Nauka języka dla klas 4-8), Go! Math, Houghton Mifflin Social Studies oraz Science Fusion. Piosenki, prace ręczne i gry są wbudowane w wiele lekcji, aby umożliwić dzieciom wyrażanie ich kreatywności oraz zapewnić ruch w czasie nauki. Comiesięczne wycieczki stanowią cenne doświadczenia, które łączą naukę w klasie ze światem na zewnątrz i poszerzają horyzont program nauczania.

MAP TESTING

Testowanie MAP jest oceną kształtującą, która pokazuje, co uczniowie wiedzą i czego są gotowi się nauczyć. Za pomocą komputerowego testu adaptacyjnego nauczyciele mogą wykorzystywać dane MAP  w swojej klasie aby pomoc uczniom w rozwijaniu umiejętności czytania, języka  i matematyki. Dane z MAP mogą być również wykorzystane jako wskazówki dla administratorów, jeśli chodzi o tworzenie programów nauczania.

 

Testowanie MAP jest stosowane przez szkoły na całym świecie, a szkoła podstawowa American school of Wrocław jest jedną z niewielu szkół w Polsce, która zaczęła MAP w swoim programie edukacyjnym.

nwea-main-logo-tagline.png
Primary School: Welcome

Witamy w American School of Wroclaw

Witamy w American School of Wroclaw, gdzie przygotowujemy uczniów od żłobka do szkoły podstawowej, aby tworzyli własną  ścieżkę i poruszali się nią, teraz i w przyszłości.

IB Mission Statement

The International Baccalaureate aims to develop inquiring, knowledgeable and caring young people who help to create a better and more peaceful world through intercultural understanding and respect.
 

To this end the organization works with schools, governments and international organizations to develop challenging programmes of international education and rigorous assessment.


These programmes encourage students across the world to become active, compassionate and
lifelong learners who understand that other people, with their differences, can also be right.

School’s Mission Statement

Our mission is to provide students with the skills and knowledge to become global citizens and lifelong learners. We do this by creating a positive, supportive environment where students from different cultural backgrounds grow together, academically, socially, and emotionally.

School Policies

Click and download school policies below: 

Admissions Policy

SEL and Inclusion Policy

Assessment Policy

Language Policy

Acacemic Integrity Policy

bottom of page